חד נס

חד-נס

חד-נס הוא ישוב קהילתי הנמצא בשיפולי רמת הגולן ומשקיף על מימיה הכחולים של הכנרת השוכנת 4 קילומטרים מדרום. הישוב נמצא במרחקו 10 דקות נסיעה מקצרין ו- 20 דקות מטבריה. ההחלטה על הקמתו התקבלה בשנת 1982 כמענה לתושבים שפונו מסיני אולם הוא יושב לראשונה רק בשנת 1989.

תושבים, פרנסות ועיסוקים

אוכלוסיית הישוב הינה רב-גונית ומורכבת ממשפחות מכל קצוות הארץ והתבל. מרבית תושבי המקום הם בעלי מקצועות חופשיים ועובדים מחוץ לישוב. בשנת 1995 הוכרז חד-נס ככפר תיירותי וככזה רבים מתושביו עוסקים בענף ג€“ כ- 95 משפחות. עסקי התיירות כוללים אירוח בצימרים, טיוליו ג’יפים ופעילויות נהר שונות. אם מעניין אותכם לקחת חלק ולהקים עסק משלכם שעוסק באירוח אנשים, הכרה ולימוד הטבע ואוצרותיו, חד-נס הוא בהחלט מקום בשבילכם. משרד התיירות מפעיל תכנית תמיכה ועזרה ליזמים בתחום התיירות ואף מסייעים במימון פרויקטים כך שאם אתם מחליטים לעשות את השינוי הזה בחייכםו יש גם מי שיעזור לכם.

גם מחוץ לענף התיירות יש לגולן מה להציע לכם בענייני פרנסה. בימים אלו מוקמת באזור התעשייה של קצרין, הנמצא במרחק עשר דקות נסיעה מחד-נס, באזור התעשייה קצרין, קריית היי-טק, שעתידה לקלוט חברות העוסקות בטכנולוגיית עילית. בנוסף עתיד לההיבנות במקום “גן תעשייה” שיקלוט אליו חברות עתירות ידע.

לחד-נס ולגולן יש הרבה מה להציע בתחום החקלאות והחקלאות המתקדמת, בתי קירור ואריזה מתקדמים ומפעלים שונים השייכים בחלקם ליישובי הגולן דוגמת “יקבי רמת הגולןג€, ג€œמי עדן” ועוד, המספקים גם הם תעסוקה מגוונת לתושבי האזור. אם אתם בעלי מקצוע שעובדים מהבית הרי שחד-נס הוא פשוט מושלם בעבורכם. השקט, הנוף והשלווה הם לא פחות ממושלמים כסביבה המעודדת שקט ויצירה.

חינוך,תרבות ופנאי

בכל הנוגע לחינוך ילדיכם חד-נס והגולן מספקים מערכות חינוך מצוינות ובעלות אופי שונה נינוח ופסטורלי יותר מזה הקיים במרכז הארץ. בחד נס מעון, גן וצהרון המיועדים לבני הגיל הרך. תלמידי בית הספר היסודי לומדים בבית הספר “אביטל” שבמרום גולן ובני התיכון ב-ג€נופי גולן” שבקצרין. המועצה האזורית גולן מארגנות הסעות בעבור התלמידים. תנועת “בני המושבים” מעבירה בישוב פעילויות קבועות בחלוקה לשכבות הגיל השונות. – סוגי העבודה בתיירות ואפשרויות נוספות.

בראש ובראשונה חד -נס והגולןו מציעים לכםו מרחבים ירוקים, שמורות טבע, אוויר נקי ונוף מרהיב. כשגרים כאן, מה שהיה האתר המדהים של החופשה שלכם הופך לבית.מעבר לכך האזור מציעו מגוון פעילויות שיעשירו את עולמכם ואת עולמם של בני ביתכם.ו בחד-נס פועל מועדון נוער המפעיל חוגים לכל הגילאים בנוסף לפעילויות של “מתנ”ס גולן” הפתוחות לתושבי חד-נס. בישוב מגרש ספורט מואר, מועדון חברים מפואר, ברכת שחייה ובית כנסת.

מספר רב של מסעדות מיוחדות ובתי-מרזח נמצאים באזור ומשרתים את תושבי המקום כמו את התיירים הרבים. אזור הגולן הוא קרקע פוריה לאומנות ולכן באזור מספר גדל של בתי מלאכה, גלריות ואמנים היוצרים ומעבירים סדנאות.

נכסים

בחד-נס תיווך גולן מציע לכם בתים פרטיים צמודי קרקע בגדלים שונים המתאימים לחיי משפחה מרווחים, מוקפים בטבע וקרובים לאדמה.

Comments are closed.