בני יהודה

בני יהודה

מושב בני יהודה הוקם בשנת 1972 והוא נמצא במדרון הדרומי של רמת הגולן הפונה אל עבר ימת כינרתו בגובה 445 מטרים מעל פני הים. הגובה של הישוב והמיקום שלו מזכים אותו בנוף מרהיב הכולל את העמקים , הכנרת ואת הר החרמון המושלג. ביישוב מתגוררים כ- 1100 איש ומתוכננות בו הרחבות קהילתיות רבות. מה שהופך אתו למרכז תרבות בילוי ומסחר במקביל לאווירה הפסטורלית ולנופים עוצרי הנשימה המקיפים אותו.

פרנסות ועיסוקים

בני יהודה הוקם כמרכז אזורי עבור תושבי הגולן וככזה נמצאים בו שירותי בנקאות ומסחר, חינוך, תרבות ופנאי ורפואה. בבני יהודה קיים גם אזור תעשייה בו שוכנים מפעלי מזון, קוסמטיקה, בית בד, מפעלי מתכות ובעלי עסקים נוספים. בנוסף, סמוך ליישוב ממוקם מפעל של התעשייה האווירית המייצר כיסאות למטוסים ואשר היווה במשך תקופה מקור פרנסה מרכזיו ליישוב. ביישוב גם הוקם מרכז קניות ותיירות המשמש את תושבי האזור ואת המבקרים בו. הפיתוח הכלכלי הנרחב בבני יהודה הופך אותו לאחד היישובים האטרקטיביים ביותר מבחינת איכות חיים ותעסוקה בכל רמת הגולן.

חינוך תרבות ופנאי

בבני יהודה גם אפשרויות חינוך רבות. ביישוב ישנם צהרונים וגני ילדים לילדי הגיל הרך ובית ספר היסודי האזורי החדש של ישובי דרום הגולן ובני יהודה. תלמידי התיכון יכולים ללמוד בבית הספר “נופי גולן” שבקצרין, הנמצאת במרחק חצי שעה נסיעה, או לחילופין בבית הספר הדמוקרטי שבאליעד הנמצא מרחק 5 דקות נסיעה. ההסעות לבתי הספר מאורגנות על ידי המועצה האזורית גולן.

בתור מרכז אזורי בני יהודה גם מציע לתושביו ולילדיו שפע של פעילויות תרבות ופנאי. בישוב ישנו רכז נוער המקיים מגוון פעילויות שונות לאורך השנה. עמותת הספורט של היישוב מרכזת את הספורט הייצוגי ברמת הגולן הכולל ילדים ובוגרים מכלל האזור. בנוסף לכך טחת משלוש השלוחות של מתנ”ס גולן נמצאת ביישוב ומקיימת פעילויות, חוגים ואירועים שונים הפונים לכל הגילאים לאורך השנה.

נכסים בבני יהודה

בבני יהודה ניתן למצוא בתים פרטיים צמודי קרקע בגדלים שונים וכן קוטג’ים ודירות מגורים בחלקו הוותיק של היישוב.

Comments are closed.