אניעם

אניעם

מושב אניעם נמצא במרכזה של רמת הגולן במרחק 8 דקות נסיעה מקצרין ובגובה 430 מטרים. המושב ממוקם בקרבתה של שמורת יהודיה, סמוך למפל עיט ולציר המפלים ג€“ ציר החוצה את מרבית מפלי הגולן בדיוק במקום בו הופכים ערוצי הנחלים לקניונים בסדרה של מפלים מרהיבים. הקרבה לשכיות החמדה הללו פותחת בפני תושבי אניעם את כל הטוב שיש לגולן להציע והכול במרחק הליכה.

אופי היישוב

מושב אניעם הוקם בשנת 1978 ככפר תעשייתי-חקלאי. מתגוררת בו כ-90 משפחות והפרנסה בו מורכבת מחקלאות ג€“ בעיקר הדרים, גפנים לייצור יין, מנגו וצאן. באניעם גם בעלי מקצועות חופשיים העובדים מהבית ובאזורי התעשייה הסמוכים של קצרין, קריית שמונה, חצור הגלילית וצפת. הנופים המרהיבים של אניעם והאווירה המיוחדת במקום משכו אליו ברבות השנים אמנים רבים. עם הזמן החלה מצוקה בכל הקשור לשטחי עבודה ותצוגה בעבורם וכך הוחלט על הקמת כפר האמנים של אניעם המספק מקום פעולה ויצירה בעבורם ואטרקציה תיירותית וחברתית בעבור המטיילים הרבים ותושבי הגולן. כפר האמנים בנוי מסביב למדרחוב הבנוי בסגנון אירופי קסום ומוקף בגלריות וסדנאות רבות ובו גם פועלות שתי מסעדות.

המיקום הגיאוגרפי של אניעם, אופיו וכפר האמנים שבו הופכים אותו לאטרקציה תיירותית מהמדרגה הראשונה. בנוסף לכפר האמנים במקום חדרי אירוח רבים, ספא ומסעדות המספקים פרנסה בעבור תושבי המקום.

חינוך תרבות ופנאי

בני הגיל הרך לומדים במעונות ובגנים שבמושב. תלמידי בית הספר היסודי לומדים ב”אביטל” שבקיבוץ מרום גולן ותלמידי התיכון לומדים ב”נופי גולן” הנמצא בקצרין. כל ההסעות לבתי הספר השונים מאורגנות בידי המועצה האזורית גולן.

החיים באניעם מציעים את כל הטוב שבגולן. חיי כפר ואיכות חיים ללא מתחרים וגם קרבה לעיר ג€“ קצרין הנמצאת במרחק 8 דקות נסיעה ג€“ ואשר מספקת את כל השירותים והצריכם הנדרשים בנוסף לקאנטרי קלאב, מרכז קניות, קולנוע ועוד.

נכסים באניעם

תיווך גולן מציע באניעם בתים פרטיים צמודי קרקע בגדלים שונים המהווים את החלום האולטימטיבי של חיים בחיק הטבע קרוב האדמה.

Comments are closed.